Vatt'ghern - Wiedźmin PBF

- wiedźmiński PBF

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Vatt'ghern pod przeniesiony! Znajdziesz nas teraz tutaj

---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ----------------------------------------------------

#1 2017-08-19 00:58:23

 Ivan

Wieczny Ogień

Co oglądasz?

Mamy dwa pokrewne tematy, dołóżmy jeszcze jeden, coby teczki się zgadzały.

Zacznę od siebie, żeby wmieszać się w tłum.

Lekarstwo na życie

Jeżeli już musicie obejrzeć jakiś nowszy horror, łyknijcie sobie ten. Ma ładne zdjęcia, zaczyna się interesująco i przez większość czasu nie jest głupi jak kobyla rzyć. Przez większość. (Osobiście wyczułem w nim też bardzo subtelną nutkę Lovecrafta spod szyldu"Widma nad Innsmouth", ale to luźne skojarzenie).


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#2 2017-08-19 15:07:25

 Millenium

Droga, z której się nie wraca

Re: Co oglądasz?

Wczoraj wpadłem na pomysł powtórzenia sobie westernów macaroni.
W nocy był  za garść dolarów, dziś będzie o kilka dolarów więcej :)


When I was a child I had a fever

Offline

 

#3 2017-11-05 18:19:00

Chors

Dziecko Niespodzianka

Re: Co oglądasz?

Z seriali które polecę: Sons of Anarchy (7 sezonów problemów amerykańskiego klubu motocyklowego, z czego 3 wybitne)
Tabu (Tom Hardy w roli życia na tle XIX Londynu)
Ray Donovan
Wataha

Ostatni film: Bonson (historia najniebezpieczniejszego więźnia w historii Wielkiej Brytanii)


Karta Postaci  | Monety: 22 korony

Offline

 

#4 2017-11-06 02:53:56

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Co oglądasz?

Podbijam temat i jako sympatyk Hardy'ego dorzucę swoje trzy pensy do powyższego posta. Tabu polecam każdemu, kto ma ochotę wytaplać się w spleenie XIX - wiecznego Londynu i jego rynsztokach.

Bronson to nie mniej ciężki klimat, wzbogacony orzeźwiającą nutką obłędu, okraszony aktorstwem Hardyego, imho nawet lepszym niż w Tabu. Dużo nieuzasadnionej brutalności oraz ładna wizualnie forma dodatkowo umila oglądanie.

No, ale jakby komuś było mało Toma, to jest jeszcze Locke, dla pasjonatów betonu i długich nocnych przejażdżek.


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#5 2017-11-06 12:52:04

Chors

Dziecko Niespodzianka

Re: Co oglądasz?

Mnie Locke nie przypasował. Nie jestem fanem ani filmów przegadanych (Tarantino ani Ritchiego do tego nie wliczam- chociaż quentin mógł sobie bulletproof odpuścić ). Nie jestem też fanem Kinga.

Za to w tym się zgadzam w całej rozciągłości- Hardy krul.

Do listy dodam kilka kolejnych tytułów: Lucky number Slevin (z Willisem i jego Kansas City Shuffle)
No i piękne obrazy kina gangsterskiego które chłonę, jak Zabić Irlandczyka, Donnie Brasco, Droga do zatracenia, Wrogowie Publiczni, Gangster z 2012 (ojej! znowu Tom Hardy, tym razem udaje mu się przeżyć podcięcie gardła!) i kilka innych o których pewnie sobie zaraz przypomnę

Ostatnio edytowany przez Chors (2017-11-06 13:06:10)


Karta Postaci  | Monety: 22 korony

Offline

 

#6 2017-11-07 01:25:44

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Co oglądasz?

Z wspomnianego gatunku i może mniej znanych dodam od siebie trylogię Pushera, która jest całkiem w porządku, choć ryj Mikkelsena już mi się śni po nocach.

Peaky Blinders - serial o gangusach z Birmingham z fajną obsadą. Jadę z nim od jutra, jak ktoś widział, może się wypowiedzieć, chętnie poczytam.


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#7 2017-11-07 09:22:53

Chors

Dziecko Niespodzianka

Re: Co oglądasz?

Jest zajebisty. Ja już obejrzałem wszystko co wyszło. I (uwaga niespodzianka) również w nim zobaczysz Toma Hardy'ego


Karta Postaci  | Monety: 22 korony

Offline

 

#8 2017-11-17 11:01:15

suppu

Be Pe Pe

Re: Co oglądasz?

Ostatnio wzięło mnie na seriale i  oglądam obecnie Stranger Things, bo poleca mi go masa osób. Na razie świetny :)


Z na­tury wszys­cy jes­teśmy słabi mniej lub bardziej... umowa kupna sprzedaży samochodu - polecam.

Offline

 

#9 2017-11-17 15:44:49

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Co oglądasz?

Rozumiem, że pierwszy sezon? Obce Rzeczy ostro żerują na nostalgii, ale faktycznie przypasują każdemu, kto wychował się na Opowieściach z Krypty, X- Files czy może nawet nieco na Kingu. Imho mają jeden z lepszych i bardziej charakterystycznych montaży wśród współczesnych seriali.

Btw, skończyłem niedawno pierwszy sezon Peaky Blinders i przyznam, że it's some fine shit, chaps. Sporo w moich oczach dodały mu realia i czasy, w których się rozgrywa ale nawet jeżeli ktoś ma je w dupie, nie zepsują mu przyjemności z oglądania, bo skupiają się tu przede wszystkim na prowadzeniu opowieści bohaterów, a historii jest w całości tyle co alkoholu w rozcieńczonym burbonie.


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#10 2017-11-18 14:59:12

 Orlaith

Próba Traw

Miano: Orlaith de Eldingar
Rasa: człowiek
Wiek: wiosen może ze dwadzieścia

Re: Co oglądasz?

Obejrzałam dwa sezony Peaky Blinders, jestem z nimi praktycznie od początku, ale kiedy wyszedł trzeci sezon, jakoś nie mogłam przez to przebrnąć. Nie wiem czy to złudne wrażenie, tendencja wszystkich seriali świata, może coś jeszcze innego, ale wydawało mi się, że sezon trzeci jest po prostu gorszy od pozostałych. Byłam zadowolona, że umarła jedna postać, która ewoluowała w kompletnie złym kierunku (spoiler-nie-spoiler). Mimo wszystko, przyjemnie się ogląda warsztat Cilliana Murphy'ego, jeden z moich ulubionych aktorów.

Oglądał ktoś z Was Blade Runner 2049? Jak domokrążca zbieram opinie na temat tego filmu, bo są baaardzo różne.

Ostatnio oglądałam Psychozę z 1960 roku.

Ostatnio edytowany przez Orlaith (2017-11-18 15:28:21)


Karta Postaci  | Monety: 20 koron novigradzkich
EVENT: biała koszula, dobrze dopasowany kaftan, wysokie buty, jasne spodnie jeździeckie.

Offline

 

#11 2017-12-27 13:10:28

 Orlaith

Próba Traw

Miano: Orlaith de Eldingar
Rasa: człowiek
Wiek: wiosen może ze dwadzieścia

Re: Co oglądasz?

Jakiś czas temu podjęliśmy się ze znajomymi zabawy w filmowe wyzwania. Niestety, większość została pochłonięta przez płomień słomianego zapału, zrecenzowaliśmy zaledwie jeden film.

Żegnając świąteczny rozgardiasz, zanurzyłam się w innym nieco chaosie. Przyznam szczerze, że zaczęłam oglądać "Dark", bo przeczytałam artykuł polecający na stronie poświęconej nauce języka niemieckiego. Od dawna szukałam czegoś co A) będzie po niemiecku oraz B) okaże się interesujące. Gdyby nie Dark, pewnie sięgnęłabym w końcu po "Alarm für Cobra 11".

Twórcy "Dark" trafili w kilka czułych punktów strefy moich zainteresowań. Podróże w czasie? Naukowe dywagacje? Czarne dziury i filozoficzne dyrdymały? Tak jest. Serial to łamigłówka, która wbrew pozorom nie jest czymś trudnym do złożenia w całość. Uznaję ten zabieg za celowy, mimo to doszukałam się komentarzy osób, którym coś takiego do gustu nie przypadło. Jak mówią - ile głów, tyle opinii.

Zaczynamy od teraźniejszości 2019 roku i niewielkiego niemieckiego miasteczka, w którym wszystko się rozgrywa. Z początku widz może ulec mylnemu przekonaniu, że trafił na kolejne dzieło z serii przygód dla dzielnych nastolatków, jednak po pierwszym odcinku wrażenie pozostaje tylko wspomnieniem. Po piątym odcinku zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Co zabawne, ktoś mi wspomniał, że da się wyczuć tę stereotypową"niemieckość" podczas oglądania, ale ja do tego w ten sposób nie podchodzę. I oczywiście, po obejrzeniu wszystkich odcinków zaczęły się w mojej głowie pojawiać te słodkie pytania człowieka skonfundowanego.

Dark odnalazło fanów wśród osób, które zafascynowały się Stranger Things. Seriale nie są do siebie podobne, a przynajmniej nie drastycznie (podejrzewam, że chodzi o ogólny trend motywu zagadki), bo mówią o czymś zupełnie innym. Obejrzałam pierwszy sezon ST i mogę uznać, że zły nie jest, ale ani mnie to ziębi ani grzeje. Ba, jeśli miałabym te dwa seriale porównywać, wygrywa ten z europejskiego podwórka.

Ostatnio edytowany przez Orlaith (2017-12-27 13:14:15)


Karta Postaci  | Monety: 20 koron novigradzkich
EVENT: biała koszula, dobrze dopasowany kaftan, wysokie buty, jasne spodnie jeździeckie.

Offline

 

#12 2018-01-06 05:51:13

 Millenium

Droga, z której się nie wraca

Re: Co oglądasz?

Trainspotting z 1996 - miły film.


When I was a child I had a fever

Offline

 

#13 2018-01-06 12:08:44

Lis

Mistrz Gry

Miano: Physalis
Rasa: Człowiek
Wiek: 20 - 25

Re: Co oglądasz?

Dopiero teraz zobaczyłem twój wpis, Orlaith. Sam sięgnąłem po "Dark" niespełna miesiąc temu i choć wiele spośród elementów zagadki udało mi się odgadnąć przed ich wyjaśnieniem, serial warty jest obejrzenia. Polecam!

Ostatnio edytowany przez Lis (2018-01-06 12:08:55)


Karta postaci  | Monety: 9 novigradzkich koron

Offline

 
POLECAMY: Herbia PBF Everold

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gbforum.pun.pl www.siedziba-ps.pun.pl www.ententa.pun.pl www.evo-cs.pun.pl www.dzielnekobietki.pun.pl