Ogłoszenie

Vatt'ghern pod przeniesiony! Znajdziesz nas teraz tutaj

---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ----------------------------------------------------

#51 2014-12-13 21:06:16

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

No, najlepsze na świecie miecze, których nie produkuje się od kilkuset lat, można chyba uznać za artefakty. Pewnie będą piekielnie drogie i bardzo trudno dostępne, jak mniemam.


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#52 2014-12-13 22:14:11

Salina

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Hej, kiedy planujecie zacząć rozgrywkę? Mam już koncept (a nawet w brudnopisie KP według wzorcu, nick to imię postaci) i nie mogę się doczekać zagrania w uniwersum Wiedźmina.

Offline

 

#53 2014-12-14 15:16:10

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Forum oficjalnie ruszy po zakończeniu prac nad podstawową zawartością i tematami fabularnymi.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#54 2014-12-15 12:12:04

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje

1. Błędy:
Index >> Bilbioteka >> Waluta >> 13 linijka "mianoowicie" zamiast "mianowicie",
                                                    26 linijka "Temereii" zamiast "Temerii",
Index >> Bilbioteka >> Rasy grywalne >> 9 linijka "jedna z Starszy Las" zamiast "jedna ze Starszych Ras",
                                                              17 linijka "ceną" zamiast "cenę",
                                                              34/35 linijka "prześcigająca pod tym względem z elfami" zamiast                                                                      "prześcigająca pod tym względem elfy"
                                                              36 linijka "Są niskie, największy osobnik tej rasy sięga dorosłemu mężczyźnie do piersi, lecz nadrabiają krępą budową i znaczną masą ciała, której znakomitą większość stanowią nieprzeciętnej siły mięśnie, nadające im iście bycze sylwetki."  >>>>>>>>  "Są niskie - największy osobnik tej rasy sięga dorosłemu mężczyźnie do piersi - lecz nadrabiają to krępą budową i znaczną masą ciała, której znakomitą większość stanowią nieprzeciętnej siły mięśnie, nadające im iście bycze sylwetki."                 
                                                              40 linijka "najmictwa" zamiast "najemnictwa" (chyba?),
                                                              46/47 linijka "(...) przystosowanych do życia na ziemiach zdominowanych przez ludzi. Zdolni byli nawet do podporządkowania sobie ludzi ekonomicznie poprzez  (...)" >>>>>>> "(...) przystosowanych do życia na ziemiach zdominowanych przez ludzi. Zdolni byli nawet do podporządkowania sobie ich ekonomicznie poprzez (...)"
                                                               51 linijka " (...) zaś wielu spośród >ich< zasymilowanych pobratymców sekretnie udziela buntownikom wsparcia."   (powtórzenie),

W odtwarzaczu na górze strony, w jednej z piosenek, "A Nearly Peacuful Place" zamiast "A Nearly Peaceful Place".

2. Skoro już piszę: nie wiem, czy grafa skończona, ale uważam, że ikona nowego postu jest okropna :(.

3. Co do zmiany kolorów na przestrzeni pór roku, co zostało wcześniej wspomniane - świetny pomysł.
Gracze poczują swoistą bryzę świeżości. Bardzo często różne serwisy zmieniają szaty właśnie po to, by przykuć uwagę użyszkodnika. My też tak powinniśmy zrobić.

4. Oczywiście wiem i rozumiem, że kodowanie to mała bitch, ale z mojej perspektywy klikanie w nazwę działu jest dość problematyczne, lepiej by było, gdyby odnośnikiem do następnej strony była cała ramka.

Spoiler:

Dobre też by było, gdyby każda ramka miała kolor szary, zaś dopiero po najechaniu kursorem zmieniła by kolor na odpowiedni dla danego działu. ALE wiem, że do czegoś takiego nam daleko, aj daleko. Chciałem jedynie wspomnieć, dla przyszłości.

Ostatnio edytowany przez Ejira (2014-12-15 13:28:51)

Offline

 

#55 2014-12-15 14:05:26

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Poprawione, dzięki za uwagi (najmictwo/najmita, z tego co pamiętam, to dopuszczalne formy). Co do grafik, wszystko będzie z czasem dopieszczane, już po rozpoczęciu rozgrywki.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#56 2014-12-15 18:24:29

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Jeżeli chodzi o moj gust, to szata graficzna winna być utworzona pod kolor zgniło zielony, łamany z morskim, zimnym turkusem. Przynajmniej mi te barwy nieodłącznie kojarzą się z wiedźminem, a i w ogóle ze słowiańskim duchem.

Offline

 

#57 2014-12-15 18:55:22

Gustawek

Dezerter

Re: Pytania i propozycje

Ja miałem wizje pstrokatych miast w Wiedźminie. Jarmarki, biedotę chcącą nadmierną ilością kolorów pokazać swoje "bogactwo" (parafrazując Cejrowskiego: bieda lubi być kolorowa). Każdy ma inne wyobrażenie świata przedstawionego w Sadze, więc jak dla mnie szata powinna zostać.

Co do ikonek nowych postów proponuję herb Novigradu proponowany przez wiedźminowską wiki.

EDIT: Zmieniłbym też nazwę "Redania" nad subforum (czy jak to się nazywa) Novigradu i Dlety Pontaru na coś innego bo Redania to to wciąż nie jest, mimo jej licznych wpływów w Novigradzie. Wyrzuciłbym też okienko "ogłoszenia" lub chociaż przesunął bo ten czarny pasek z ilością wątków i postów jest przez to nierówny.

Ostatnio edytowany przez Jiskra (2014-12-15 19:34:09)

Offline

 

#58 2014-12-17 15:56:59

Wulf

Granica możliwości

Re: Pytania i propozycje

Zrobiłem próbkę layoutu, który mam nadzieje przypadnie wam do gustu. Jest to wciąż surowy stan, z racji nie ruszenia w ogóle menu i nie dopracowania sporej ilości elementów.

forum główne:
http://i.imgur.com/Z58RIh0.png

przykładowy post:
http://i.imgur.com/ukVxvVu.png

Co o tym myślicie?

Offline

 

#59 2014-12-17 17:37:05

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Pytania i propozycje

Ładna robota, chociaż mnie osobiście bardziej odpowiada i kolorystyka, i klimat tego, co jest obecnie. Ale jak dokończysz, to zawsze można (chyba) wrzucić jako drugą opcję do wyboru, żeby każdy sobie mógł ustawić, co mu się podoba. :)


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#60 2014-12-17 18:42:43

Licho

Okruch Lodu

Miano: Alsvid
Rasa: człowiek
Wiek: 20 — 25

Re: Pytania i propozycje

Siemovit, do mnie bardzo przemówiło. Świetna robota i jestem za takim layoutem.


http://i.imgur.com/oSvPbdj.png
Dhu Feain, moen Feain... | Karta Postaci  | Monety: 50

Offline

 

#61 2014-12-17 20:50:10

Bors

Be Pe Pe

Re: Pytania i propozycje

Również jestem za zmianą layoutu. Zaproponowany przez Siemovita lepiej się prezentuje i oddaje słowiański klimat Wiedźmina.

Offline

 

#62 2014-12-18 21:54:48

Mustafa

Trochę poświęcenia

Re: Pytania i propozycje