Ogłoszenie

Vatt'ghern pod przeniesiony! Znajdziesz nas teraz tutaj

---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ----------------------------------------------------

#1 2016-07-31 21:03:20

Szczur

Kwestia ceny

Miano: Griffin
Rasa: Człek
Wiek: Około trzydziestki

Opowieści Dziwnej Treści

Panie i panowie! Chłopcy i dziewczęta!
Oto nadeszła wiekopomna chwila na Vatt'ghernie. Specjalnie dla wielbicieli mocnych wrażeń, przygód jak i domorosłych pisarzy. Tu, na tym forum. Jedyna w swoim rodzaju, wkrótce zaczynająca się i, miejmy nadzieję, długo trwająca SESJA OFFTOPOWA.

A więc nie zwlekaj ani chwili dłużej! Wyraź chęć swego udziału już dzisiaj! (Liczba miejsc ograniczona).

Teraz chwila dla naszych sponsorów:
http://img.jbzd.pl/2016/07/6e226b720d6d403f7a1dc133afff9a16.jpg
Ferrero Roche, dodaje blasku chwili. Dla prawdziwych patriotów.

Teraz kilka konkretów.
Po rozmowie z Wiecznym Ogniem, doszliśmy do wniosku iż warto by stworzyć nowe postacie do tejże rozgrywki. Oczywistym jest, iż nie muszą one odzwierciedlać dokładności postaci głównych z Vatt'gherna. Aczkolwiek, na pewno czas pogardy przez to nie nadejdzie.

Co do samej przygody, prowadzącego, etc. etc. - Po to jest ten temat! By wszyscy chętni się wypowiedzieli, wszakże koncept tej sesji narodził się wczoraj. A zatem - piszcie! Mówcie! I miejmy nadzieję, grajmy wkrótce.

EDIT:

O to i wspomniane przeze mnie ankiety. Trochę lipawo, że w tym stylu, ale są! Proszę o oddanie głosu. Na tej podstawie podejmiemy demokratyczną decyzję o realiach naszej zabawy.

>>>Czas akcji<<<


>>>Miejsce akcji<<<




PS. Zdaję sobie sprawę, że na przykład takie Sodden jest częścią korony Temerskiej, jednakże tutaj chodzi mi jedynie o nazwy geograficzne, a nie twory polityczne.

Ostatnio edytowany przez Szczur (2016-08-01 18:17:38)


Karta Postaci  | Monety:   12 novigradzkich koron

Dla Temerii zrobię wszystko. Nawet się skurwię.

Offline

 

#2 2016-07-31 21:17:22

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Ja wyrażam chęć. Grajmy bez prowadzącego i improwizujmy, będzie wesoło i nie będziemy musieli się na nikogo oglądać. Zagrajmy w jakimś innym miejscu niż Novigrad, dla rozmaitości.


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#3 2016-07-31 22:04:10

Wulf

Granica możliwości

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Czemu nie.

Offline

 

#4 2016-07-31 22:23:09

 Muihre

Be Pe Pe

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Biere udział. I popieram Sezon Burz.


Karta Postaci w trakcie... | Monety: 150

Kto sobie rano posta strzeli, dzionek cały się weseli.
Ivan

Offline

 

#5 2016-07-31 23:03:47

Szczur

Kwestia ceny

Miano: Griffin
Rasa: Człek
Wiek: Około trzydziestki

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Dorzucę od siebie, że tak. Aishele powiedziała coś mądrego! Ma moje poparcie.
Edit:
Tak swoją drogą, ludzie, dawajcie propozycje lokacji, gdzie byście chcieli by ta przygoda miała miejsce. Mi osobiście rybka, byle nie Novigrad. No, ale powiem i od siebie. Odszedłbym gdzieś dalej od Redanii czy Temerii (Nie, żebym nie kochał Temerii i jaśnie nam panującego JKM Foltesta). Kaedwen, Aedirn... Lyria i Rivia? Albo machnąć się na zachód, do Cidaris? Albo nawet krainy Ligi! Bo czemu nie. Słucham reszty zainteresowanych.

Ostatnio edytowany przez Szczur (2016-08-01 00:02:16)


Karta Postaci  | Monety:   12 novigradzkich koron

Dla Temerii zrobię wszystko. Nawet się skurwię.

Offline

 

#6 2016-08-01 00:27:34

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Niech brak prowadzącego i możliwość dołączenia w dowolnej chwili będą tu jedynymi zasadami.
Jeżeli chcemy osadzić akcję w Wiedźminladzie, to do dla urozmaicenia postawiłbym na czas akcji na długo przed wydarzeniami z pięcioksięgu, lub na długo po, gdy magia i starsze rasy zaczynają odchodzić do lamusa. Komu pasuje taki wariant?


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#7 2016-08-01 00:50:57

Szczur

Kwestia ceny

Miano: Griffin
Rasa: Człek
Wiek: Około trzydziestki

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Znaczy się... Jak to? Co masz na myśli dokładnie z "długo po", gdyż "długo przed" jestem jeszcze w stanie sobie wyobrazić.

Ach. No i zasady zacne, popieram.

Ostatnio edytowany przez Szczur (2016-08-01 00:56:04)


Karta Postaci  | Monety:   12 novigradzkich koron

Dla Temerii zrobię wszystko. Nawet się skurwię.

Offline

 

#8 2016-08-01 01:43:13

Wulf

Granica możliwości

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Mi tam rybka. Zaakceptuje każdy, ustalony przez Was, wariant.

Offline

 

#9 2016-08-01 02:34:00

 Castor

Dezerter

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Proponuję osadzić akcję w Karczmie "gdzieś na zadupiu", czyli w nieokreślonym miejscu i czasie, bo to co na zewnątrz nie byłoby ważne. Ważne to co działoby się w środku. Każdy, w każdej chwili mógłby dołączyć, jak już to powiedział Ivan. Każdy mógłby przyjść, zawiązać sojusze na przyszłe sesje, lub, czasem, narobić sobie wrogów. Prawdziwe miejsce spotkań postaci z Vattghern. Co wy na ten pomysł? To tylko koncept, bojkot free :)

Offline

 

#10 2016-08-01 03:16:49

Szczur

Kwestia ceny

Miano: Griffin
Rasa: Człek
Wiek: Około trzydziestki

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Pomysł sam w sobie nawet ciekawy, ale mija się raczej z ogólnym założeniem tej sesji. Jak sam powiedziałeś, byłoby to raptem miejsce spotkań postaci z Vatt'ghern. A nie równolegle istniejąca sobie jakaś przygoda. Zdaję sobie sprawę, że są tacy, którzy spotkania z innymi (nie)ludźmi uznaliby za przygodę. Ale trzymam się tutaj jej pierwotnej definicji. Poza tym, są jakieś tematy do tego celu etc. A jeśli nie, to nie widzę problemu utworzyć takowy temat oddzielnie. Na zasadzie jak mówisz. Ot, moje zdanie.


Karta Postaci  | Monety:   12 novigradzkich koron

Dla Temerii zrobię wszystko. Nawet się skurwię.

Offline

 

#11 2016-08-01 10:09:39

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Tylko nie w karczmie, karczmy to nudziarstwo. Każda inna lokacja powinna być ciekawsza. Propozycja Cidaris chwyta mnie za serce. Ale nie wiem, czy czas długo po lub przed będzie dobry, chyba łatwiej będzie się odnaleźć w tych bardziej aktualnych czasach. No chyba że w czasie Białego Zimna, hehe.


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#12 2016-08-01 14:24:00

Wulf

Granica możliwości

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Mi się marzy przygoda gdzieś w terenie, jak za czasów Geralta i drużyny Zoltana, jakiś drobny survival. Na przykład w państwie objętym wojną, czy coś.

Offline

 

#13 2016-08-01 17:47:39

 Muihre

Be Pe Pe

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Jestem za czasami sprzed ośmioksięgu, czyli wtedy kiedy wiedźminów było dużo, jak i stworów od groma. Niech to będzie jakieś totalne zadupie, które jest zaczarowane i przyciąga wędrowców, tym samem zatracając ich poprzednią drogę. To zgrabnie uzasadni spotkanie nas wszystkich jak i mamy jakieś coś do rozwiązania.
Może nawet ktoś z nas będzie sprawcą tego czaru?


Karta Postaci w trakcie... | Monety: 150

Kto sobie rano posta strzeli, dzionek cały się weseli.
Ivan

Offline

 

#14 2016-08-01 17:49:09

Szczur

Kwestia ceny

Miano: Griffin
Rasa: Człek
Wiek: Około trzydziestki

Re: Opowieści Dziwnej Treści

O, to to. Przyjąłem świat Wiedźmina i te czasy z prostej przyczyny - każda z obecnych tu osób jest w stanie wczuć się odpowiednio w tematykę. (Stad też rzeklem, że przed pieciąksięgiem czasy jestem w stanie wyobrazić. Później - już niekoniecznie.)

No cóż, nic nie stoi na przeszkodzie być gdzieś w terenie i wsi co jakiś czas. Generalnie, chciałbym zrobić ankietę apropos lokalizacji. Demokratycznie - wygrywa ta z największą ilością głosów. I voila.

EDIT:
Generalnie, to zrobiłem tą ankietę. Proszę wszystkie misiaczki o oddanie głosu. Lokalizacyjna jest nieco duża, no ale wypadało jakoś to wszystko umiejscowić. (Ankiety w pierwszym poście)

Ostatnio edytowany przez Szczur (2016-08-01 18:16:04)


Karta Postaci  | Monety:   12 novigradzkich koron

Dla Temerii zrobię wszystko. Nawet się skurwię.

Offline

 

#15 2016-08-01 18:42:53

 Ivan

Wieczny Ogień

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Pisząc o wydarzeniach mających miejsce na długo po pięcioksięgu, sugerowałem swoisty renesans, w którym losy Geralta i jego drużyny stanowią pożywkę dla historyków i baśniopisarzy.

Czasy "przed" to z kolei te w których "chłopi wychodzili żąć zbrojnymi kupami, wsie otaczano potrójnym ostrokołem, karawany kupieckie przypominały przemarsze wojsk zaciężnych", słowem te w których ludzie zdobywali Kontynent a wiedźmini nie byli zagrożonym gatunkiem. Wiochy i zadupia były tu najczęściej spotykanymi formami aglomeracji, także jeżeli komuś smakuje survival w dziczy, to można to zgrabnie powiązać. Wstępnie zagłosowałem na ten przedział czasu, ale pasują mi też inne warianty.

Jako miejsce wybrałem Toussaint, elo.


Ale nie martw się, przyjdzie zima, przyjdzie wojna, będą nowe oblężenia i grabieże.

Offline

 

#16 2016-08-01 19:07:28

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Opowieści Dziwnej Treści

O, Toussaint jest spoko. Co do czasu, to zagłosowałam na czasy obecne lub zbliżone, ale jakoś tak STRASZNIE się przy tym nie upieram. Mogą być te dawniejsze i wszyscy będziemy wiedźminami, juhu!


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#17 2016-08-02 00:16:25

Szczur

Kwestia ceny

Miano: Griffin
Rasa: Człek
Wiek: Około trzydziestki

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Mam ogromny zaszczyt przedstawić wyniki wyborów czasu i miejsca naszej, prawda, sesji.

Czas:
4 (cztery) głosy zostały oddane na czasy pięcioksięgu lub zbliżone. Jest to 66,6% głosujących.
2 (dwa) głosy na czasy na długo przed pięcioksięgiem. Jest to 33,3% głosujących.

Obawiam się, że gramy w znane nam czasy.

Miejsce:
3 (trzy) głosy zostały oddane na księstwo Toussaint! 50% głosujących wybrał te właśnie miejsce*.
1 (jeden) głos na Cidaris i spółkę. Jest to prawie 17%!
1 (jeden) głos na Lyrię i Rivię. Najwidoczniej ktoś tu jest złodziejem. Procentowo jak wyżej.
1  (jedna) osoba chce spierdolić do Ofiru.

Także tego, no. Przygotujcie wątroby na duże ilości wina!

Ostatnio edytowany przez Szczur (2016-08-02 00:17:53)


Karta Postaci  | Monety:   12 novigradzkich koron

Dla Temerii zrobię wszystko. Nawet się skurwię.

Offline

 

#18 2016-08-02 01:39:47

Wulf

Granica możliwości

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Magnifique.

Offline

 

#19 2016-08-02 20:16:13

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Tooooo czekamy na coś jeszcze?


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 

#20 2016-08-02 20:20:37

Szczur

Kwestia ceny

Miano: Griffin
Rasa: Człek
Wiek: Około trzydziestki

Re: Opowieści Dziwnej Treści

W zasadzie... Tylko na osobę dostatecznie wspaniałą, by rozpocząć nasz wątek swoim postem!


Karta Postaci  | Monety:   12 novigradzkich koron

Dla Temerii zrobię wszystko. Nawet się skurwię.

Offline

 

#21 2016-08-02 20:58:09

 Aishele

Sezon Burz

Miano: Burza
Rasa: człowiek
Wiek: młoda

Re: Opowieści Dziwnej Treści

Okej, będę nią, dajcie mi chwilkę.


Najczęstszy ludzki błąd – nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Karta Postaci  | Monety: 11 koron novigradzkich, 4 denary i 6 kopperów

Offline

 
POLECAMY: Herbia PBF Everold

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fragnatic.pun.pl www.narutoshinobifighterz.pun.pl www.informatykaiekonometria.pun.pl www.grad.pun.pl www.esperanna.pun.pl